آخرین خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / قوانین و مقررات استفاده از سایت

قوانین و مقررات استفاده از سایت

مقدمه :

کلیه کاربرانی که قصد عضویت و خریداری از سایت کافه کتاب بهبودی (www.kafe-ketab.com) را دارند، باید مفاد این توافق‌ نامه را کامل مطالعه و سپس اقدام به عضویت و خرید از سایت کنند. عضویت در سایت و یا خرید از آن به منزله مطالعه و قبول شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است.

ماده ۱-افراد برای عضویت در سایت کافه کتاب بهبودیو خرید از آن باید در هنگام خرید یا در حالت عادی به قسمت عضویت مراجعه کنند. در این مرحله با وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام و نام خانوادگی، رمز عبور ، شماره تماس و آدرس پست الکترونیکی، مراحل عضویت تایید میگردد.

تبصره ۱- کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی میتوانند در سایت عضو شوند.

تبصره ۲- صرف عضویت در سایت دلیل بر قبول و پذیرش مفاد موافقتنامه بوده و خلاف آن به به هیچ وجه پذیرفته نیست.

تبصره ۳- کاربر باید رمز عبور و نام کاربری خود را حفظ نموده و چنانچه آن را فراموش کند، می‌تواند برای بازیابی کلمه عبور جدید اقدام کند.

تبصره ۴- کاربر باید آدرس پست الکترونیک خود را به همراه سایر اطلاعات درخواستی به‌ طور صحیح اعلام نموده و مسئولیت ثبت اشتباه و یا خلاف واقع بر عهده شخص کاربر است.

تبصره ۵- عضویت در سایت کافه کتاب بهبودی رایگان است.

تبصره ۶- به دلیل آنکه در برخی از موارد احراز هویت خریدار از طریق نام و نام خانوادگی ارائه شده در سایت امکان‌پذیر است، مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات فوق با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد بوده و کافه کتاب بهبودی هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌ های احتمالی ندارد.

ماده 2- افراد بالای ۱۸سال تمام حقوق عضویت و انجام معامله (خرید) را در سایت کافه کتاب بهبودی دارند.

تبصره ۱- عضویت برای افراد بین ۱۵تا ۱۸سال با اجازه ولی و یا قیم امکان‌ پذیر و معتبر است. افراد زیر ۱۵سال، حق عضویت در کافه کتاب بهبودی را ندارند.

تبصره ۲- رعایت حکم این ماده و صحت و سقم ارائه اطلاعات بر عهده مشتری (عضو) بوده و کافه کتاب بهبودی هیچ‌گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.

ماده 3- کاربر عضو، پس از عضویت و اخذ رمز و کلمه عبور، حق خرید یا دریافت محصولات رایگان از سایت را دارد.

ماده 4- فرایند خرید از سایت توسط کاربر به این شرح است:

الف- بازدید از محصولات و خدمات ارائه شده در سایت کافه کتاب بهبودی

ب- پرداخت مبلغ تعیینی (یا اعمال تخفیف)

ج- ارسال رسید کالا و خدمات خریداری شده در قالب ایمیل به آدرس پست الکترونیک کاربر جهت ارائه به تامین‌ کننده کالا و خدمات و دریافت کالا و خدمات از ارائه‌ کننده کالا و خدمت به‌طور مستقیم

تبصره 1- چنانچه اداره پست به هر نحوی از ارائه کالاهای فیزیکی و خدمات خودداری کنند، کافه کتاب بهبودی مسئولیتی در این زمینه ندارد و مسئولیت جبران خسارت بر عهده شرکت پست است.

تبصره 2- پس از اتمام عملیات خرید، امکان انصراف از خرید به هیچ وجه برای خریدار امکان پذیر نمی باشد.

ماده 5- کافه کتاب بهبودی اطلاعات زیر را به‌ منظور آگاهی کاربر در اختیار آنان قرار می‌دهد:

الف- مشخصات فنی و ویژگی‌های کاربردی محصولات و خدمات

ب- هویت سازنده محصول در داخل محصول

ج- تعیین کلیه هزینه‌هایی که برای خرید محصولات بر عهده مشتری است.

ماده 6- رسید‌های کالا و خدماتی که پس از خرید برای کاربران عضو ارسال می‌شود دارای شناسه سفارش ، شماره فاکتور و پرداخت است که این رسید توسط پنل کاربری در بخش سفارشات من قابل مشاهده می باشد. اما کاربر عضو باید از رسید و یا کد دریافتی یک نسخه نزد خود یادداشت نماید و چنانچه به هر دلیلی آن رسید مربوطه مفقود شود و یا شخص دیگری از آن استفاده کند، کافه کتاب بهبودی در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

تبصره ۱- نام چاپ شده در فاکتور، نامی است که کاربر در زمان عضویت به کافه کتاب بهبودی ارائه داده است. بنابراین کافه کتاب بهبودی در خصوص هرگونه مغایرت نام با هویت واقعی خریدار مسئولیتی ندارد و درصورت بروز هرگونه مغایرت، خریدار حق استفاده از رسید خود را نخواهد داشت.

ماده 7- اختلال در سرویس اینترنت و یا هر رویدادی که باعث شود ایمیل حاوی کد خرید ، شناسه سفارش و کد فاکتور از کافه کتاب بهبودی به کاربر نرسد موجب از بین رفتن حق کاربر نمی‌شود. همچنین کافه کتاب بهبودی مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌ دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیر ساخت های مورد نیاز ندارد.

ماده 8- به منظور تعمیرات دوره‌ای این سایت به‌ طور موقت غیرقابل دسترس می‌شود و کاربران حق اعتراض ندارند.

ماده 9- تولید غیرقانونی- فروش و یا تجارت رسید کالا و خدمات که توسط کافه کتاب بهبودی ارسال شده ممنوع است و طبق مقررات قانونی با اقدام‌ کننده آن برخورد می‌شود.

ماده 10- چنانچه حسب مورد به جای ایمیل از طریق پیام کوتاه و یا سند کاغذی استفاده شود در این صورت اسناد کاغذی و یا پیام کوتاه به جای پست الکترونیک اثری بر حقوق و تعهدات کاربر عضو ندارد.

ماده 11- کافه کتاب بهبودی از کلیه اطلاعات کاربران عضو اعم از اطلاعات دریافتی و ارسالی، (Backup) تهیه نموده و از آن نگهداری می‌کند تا در صورت بروز هرگونه خطری برای یک نسخه، نسخه دیگر مصون بماند

درباره‌ی kafeketab

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *